تبلیغات
ملودی - بهترین سریال رمضان امسال انتخاب شد

بهترین سریال رمضان امسال انتخاب شد

نویسنده :ملودی ملودی
تاریخ:دوشنبه 3 مهر 1391-09:37 ق.ظ


بهترین سریال رمضان امسال انتخاب شد
مجموعه تلویزیونی«خداحافظ بچه» به کارگردانی «منوچهر هادی» جایزه بهترین سریال سیما در رمضان ۹۱ را از آن خود کرد.

مجموعه تلویزیونی«خداحافظ بچه» به کارگردانی «منوچهر هادی» جایزه بهترین سریال سیما در رمضان ۹۱ را از آن خود کرد.

هیات داوران انتخاب آثار برگزیده ماه مبارک رمضان ۹۱، برترین های ویژه برنامه های افطار، سحر، شب های قدر، برنامه های کودک و نوجوان، گفت وگو محور، ترکیبی، کوتاه، جمع خوانی قرآن کریم، مدیریت کنداکتور، ویژه برنامه های روز قدس، عید سعید فطر، برنامه ابداعی و خلاقانه، مستند، مجموعه های نمایشی و فیلم تلویزیونی را برگزیده و برای دریافت لوح تقدیر و پاسداشت تلاش های موثر معرفی کرد.

بنا بر این گزارش، در بیانیه هیات داوران آمده است، ماه مبارک رمضان فرصتی است تا رسانه ملی و اصحاب آن، نقش بی بدیل وساطت فیض الهی را برای مومنین روزه دار رقم زنند و با خلق آثار هنری و برنامه های اثرگذار، پنجره های نور و پاکی را بر دل بندگان خالص خداوند بگشایند و حضوری موثر در حوزه قرآن و معارف داشته باشند.

تولید و پخش بیش از ۱۴۰ ساعت کار نمایشی جدید در قالب ۵ سریال شبانه و چندین تله فیلم ویژه، بهره گیری بیش از یکصد نفر از فضلا، علما و کارشناسان برجسته در قالب برنامه های متنوع و ویژه برنامه های موضوعی (در ۴۱۷ قسمت و ۱۷۰ ساعت برنامه) که با حضور مراجع عظام و بزرگان حوزه های دینی (آیات عظام و حجج اسلام مکارم شیرازی، نوری همدانی، جعفر سبحانی، مهدوی کنی، جوادی آملی، ناصری، مظاهری، مصباح یزدی و ... با بیش از ۷۰ ساعت برنامه) برجستگی بیشتری به این حرکت ارزشمند رسانه ملی بخشید.

تولید و پخش بیش از ۷۲ ساعت ویژه برنامه افطار و تولید پخش بیش از ۲۷۰ ساعت برنامه سحرگاهی و برقراری ساعت های متمادی ارتباط زنده با عتبات عالیات در شب های قدر، طراحی نهضت تلاوت و جمع خوانی و ایجاد شبکه مجازی، تلاوت، پخش بیش از ۴۵۰ ساعت تلاوت جمع خوانی قرآن کریم در شبکه های سیما به صورت برنامه ریزی شده از فجر تا افطار و از اماکن مقدس و متبرکه از جمله حرم مطهر امام رضا(ع)، با حضور قاریان بین المللی کشور، تولید ده ها برنامه نوآورانه و واجد خلاقیت برنامه سازی برای بالا بردن نشاط و معنویت روزه داران عزیز در روزها و شب های ماه رمضان از جمله احیاء سنت حسنه مناجات خوانی و مناسک سازی ماه مبارک رمضان از جمله اقدامات معاونت سیما در ماه رمضان امسال بود.

بر اساس رای هیات داوران انتخاب آثار برگزیده ماه مبارک رمضان ۹۱، از مجموع برنامه های کودک و نوجوان، با تقدیر از برنامه «صبح بخیر کوچولو (شبکه قرآن)» برنامه «هزار و شصت و شانزده» به دلیل رنگ آمیزی، تنوع، شاد و مطرح بودن و گنجاندن پیام های آموزشی مناسب برگزیده شد و زارعان مدیر گروه کودک شبکه دو، مسلم آقاجان زاده (تهیه کننده) و داریوش فرضیایی و امیرمحمد (مجریان برنامه) تقدیر شدند.

هیات داوران از جمع برنامه های گفت وگو محور به ترتیب برنامه های «این شب ها» شبکه یک، «آبی آسمان» شبکه تهران و «سمت خدا» شبکه سه را به دلیل دارا بودن ساختار مناسب، پرداختن به موضوع متناسب با ماه مبارک رمضان، اجرای خوب و تنوع، نوآوری و دعوت از میهمانان متنوع، حائز رتبه های اول تا سوم دانست.

در این خصوص حجت الاسلام و المسلمین مصطفی توکلیان (مدیر گروه معارف اسلامی شبکه یک سیما) ، علی درستکار (مجری برنامه) ، محمد شکیبانیا (تهیه کننده) ، مهدی نوری (محقق و نویسنده) برنامه «این شب ها»، محسن قائمی نسب (مدیر گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه تهران)، علیرضا غفاری (مجری برنامه)، علیرضا درویش نوری (تهیه کننده)، حسن صد خسروی (کارگردان)، میترا نیک فر (محقق و نویسنده) برنامه «آبی آسمان»، محمد تورنگ (مدیر گروه معارف اسلامی شبکه سه سیما)، نجم الدین شریعتی (مجری برنامه) ، سیدعبدالمجید رکنی (تهیه کننده) و سیدمحسن سیدحسینی (محقق و نویسنده) برنامه «سمت خدا» تقدیر شدند.

جایزه جمع خوانی قرآن کریم نیز به دلیل جریان سازی و مناسک سازی نهضت همخوانی قرآن کریم در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب، هماهنگی، انعکاس شایسته حضور گسترده منظم و هماهنگ شده مردم، ارائه تلاوت های بسیار خوب و حرفه ای قراء مطرح کشور، استفاده از قاریان کودک و نوجوان در قالب یک شبکه مجازی در ۱۳ نوبت در شبانه روز از شبکه های سیما به ترتیب به سیدهادی حجت، سیدحامد نجفی، سیدعباس انجام، تهیه کنندگان برنامه های جمع خوانی قرآن کریم شبکه های یک، سه و قرآن اهداء شد.

اهمیت مهندسی و طراحی برنامه ها، توجه به پخش برنامه ها در ساعات طلایی، نظم و انضباط در چیدمان و پخش برنامه ها، نیز سبب شد کامبیز اخوان (از شبکه یک) رتبه اول را در مدیریت کنداکتور از آن خود کند و هاشم رضایت (از شبکه سه) رتبه دوم را به دست آورد.

جایزه ویژه «ویژه برنامه روز قدس» به دلیل تلاش فراوان در هماهنگی گروه های مختلف برنامه ساز، حضور پر رنگ، هماهنگ و تاثیرگذار عوامل مختلف، مجریان و سایر عوامل در محدوده های مختلف راهپیمایی در بین مردم به صورت مشترک به رضا مصداقی (مدیر پخش) و سیدمحسن عارف کشفی (مدیر تولید و فنی) شبکه یک سیما، یداله سلطانیان(مدیر پخش)، علی اکبر بصائری (مدیر تولید) شبکه دو سیما اهداء شد.

در این بخش ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شبکه های سه و تهران، جایزه ویژه برنامه های عید فطر، به دلیل شاد، متنوع و عیدانه بودن برنامه و تنوع آیتم ها (نماهنگ و آهنگ های شاد) مردمی بودن، رویکرد اجتماعی داشتن از نوع کمک به همنوعان، دعوت از المپیکی ها و مدال آوران المپیک به امیر محمدی (مدیر گروه اجتماعی شبکه یک سیما) و رضا مصداقی (مدیر پخش شبکه یک سیما) اهدا شد.

در بخش برنامه ابداعی و خلاقانه به دلیل نوآوری در ارائه مفاهیم، پندها و حکمت های کتاب ارزشمند نهج البلاغه، طراحی سوالات مفهومی کارشناسی شده و ارائه خلاقانه آن به مخاطبان جهت آشنایی و آگاهی نسبت به مفاهیم عظیم این کتاب نورانی، بهره گیری متنوع از تصاویر رئال و گرافیکی در برنامه های مختلف در قالبی نو به برنامه «ایستگاه نهج البلاغه» از اداره کل آموزش و پژوهش سیما، مهدی حاجی سیاری (مدیر کل آموزش و پژوهش سیما) و مجید یوسف زاده (تهیه کننده و کارگردان برنامه ایستگاه نهج البلاغه) اهداء شد.

سیمای جمهوری اسلامی با عنایت به برنامه ریزی های قبلی انجام شده برای آماده سازی مجموعه های نمایشی، ۹ سریال رمضانی را تولید و ۵ سریال آماده تر به لحاظ فنی و محتوایی را در کنداکتور پخش سیما قرار داد.

در این بخش آثاری که از مضمون آرامش بخش و دارای پیام های معارفی مناسب بودند تقدیر شدند.رتبه اول مجموعه های نمایشی ماه مبارک رمضان را «خداحافظ بچه» از آن خود کرد.

پرداخت به موضوع روز و ایجاد علاقه برای فرزنددار شدن، بازی خوب، دکوپاژ متناسب ، ایجاد تعلیق و انتظار مناسب ، ایجاد آرامش در روحیه مخاطب و تحکیم روابط خانواده های جوان ، تقبیح دروغگویی و پنهان کاری، آدم ربایی، جعل و ... ؛ کارگردانی و ساخت خوب و ایجاد فضای همذات پنداری برای مخاطب از دلایل برگزیده شدن آن بود.

بر این مبنا محمودرضا تخشید (مدیر گروه مجموعه های نمایشی شبکه سه سیما)، داوود هاشمی (تهیه کننده)، منوچهر هادی (کارگردان)، سجاد ابوالحسنی و علیرضا افخمی (نویسندگان) سریال «خداحافظ بچه» تقدیر شدند.

جوایز رتبه دوم سریال ماه مبارک رمضان نیز به دلیل پردازش مناسب و خوب به مؤلفه های دین، اخلاق، امید و آگاهی، انتخاب مضامین مناسب با ماه مبارک رمضان و جذابیت محتوایی، رعایت زیبایی شناسی تصویر و تدوین مناسب و بهره گیری مناسب از اعتبارات و منابع، کوتاه کردن زمان تولید همراه با حفظ کیفیت به مجموعه «شاید برای شما اتفاق بیفتد» شبکه تهران و سریال «راز پنهان» شبکه یک به دلیل ترسیم تاثیرات مثبت مشورت خانواده به فرزندان در حفظ کیان خانواده، ساختار خوب و کارگردانی قابل قبول و تمایز در پرداختن به نقش پدر و مادر به نسبت سریال های تولیدی به طور مشترک اهدا شد.

محمدرضا معصوم زادگان (قائم مقام و مدیر گروه فیلم و سریال شبکه تهران)، اکبر تحویلیان (تهیه کننده)، احمد معظمی، محمود معظمی و نوید میهن دوست (کارگردانان) و طلا معتضدی، ندا نوبخت و آرش صادق بیگی (نویسندگان) مجموعه «شاید برای شما اتفاق بیفتد»، رحمان سیفی آزاد (مدیر گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما)، مجید اوجی (تهیه کننده) و فلورا سام (نویسنده و کارگردان) مجموعه «راز پنهان» جوایز رتبه دوم این بخش را دریافت کردند.

رتبه سوم سریال ماه مبارک رمضان به مجموعه تلویزیونی «مثل من، مثل تو» به دلیل تناسب موضوع با ماه مبارک رمضان، محوریت آموزش احکام و آیین روزه داری، ترویج مجموعه ای از ویژگی های انسانی مثل امانت داری و تاکید بر جایگاه پدر و مادر در خانواده و برجسته کردن نقش والدین و مبنا قرار دادن روایات و احادیث قرآنی به عنوان معیار ارزش گذاری اخلاق صحیح اختصاص یافت و علی زارعان (مدیر گروه کودک شبکه دو)، داود قچاق (تهیه کننده)، شاهین باباپور (کارگردان) و سیدجواد راهنما به نمایندگی از گروه نویسندگان تقدیر شدند.

هیات داوران از مجموع ویژه برنامه های افطار، ضمن تقدیر از برنامه شهر باران شبکه یک سیما، جوایز این بخش را به دلیل بهره گیری از دکور، آرم استیشن، رنگ بندی و زیرنویس به نحو مناسب، سوئیچ و نورپردازی بسیار خوب، مصاحبه های کوتاه با شخصیت های مختلف علمی ـ قرآنی و تنوع در دعوت از میهمانان همراه با ارائه نکات آموزنده و بهره گیری از تیتراژ ابتدایی و انتهایی خوب و انتخاب هوشمندانه میهمانان برنامه به برنامه «ماه عسل» از شبکه سه سیما، سید فضل اله شریعت پناهی (مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما)، مجید یوسفی و کیوان مدنی(تهیه کنندگان برنامه) اهداء شد.

در بخش ویژه برنامه سحر نیز به دلیل بهره گیری از گرافیک، نور و تصویربرداری مناسب، مناجات خوانی و تصنیف خوانی زنده و احیای سنت مناجات خوانی، پخش مداحی های مناسب و پخش مراسم مسجد ارک در کمترین زمان ممکن و بهره گیری مناسب از تصاویر روایت فتح، اجرای خوب مجری برنامه و ایجاد فضای معنوی مناسب و وجود آیتم های متنوع و بهره گیری مناسب از زیرنویس در معرفی و اطلاع رسانی برنامه ها، به ترتیب رتبه نخست به ویژه برنامه سحر شبکه قرآن و معارف سیما (نسیم اجابت) و رتبه دوم به ویژه برنامه سحر شبکه یک (ماه خدا) اختصاص یافت.

بر این اساس محسن کلاهدوز (مدیر پخش قرآن و معارف)، حسن سلطانی (مجری)، استاد کریم خانی (مناجات خوان برنامه)، محمدرضا ماندگاران (تهیه کننده)، علی امینی (مفسر خردسال) ویژه برنامه سحر شبکه قرآن و معارف (نسیم اجابت)، حجت الاسلام مصطفی توکلیان (مدیر گروه معارف اسلامی شبکه یک)، داود نجفی (تهیه کننده) و فرزاد جمشیدی (مجری) ویژه برنامه سحر شبکه یک (ماه خدا) تقدیر شدند.

هیات داوران ضمن تقدیر از دبیرخانه شورای معاونت سیما به سبب برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی مناسب بین شبکه ها، برقراری ارتباط زنده با مراکز مذهبی، بهره گیری از سخنرانی مراجع و علما و پوشش حضور گسترده اقشار مختلف مردم در آئین های شب های قدر جایزه ویژه برنامه شب های قدر را به شبکه سه اختصاص داد.

محمد تورنگ (مدیر گروه فرهنگ و معارف اسلامی)، فرهاد پاس (تهیه کننده)، احسان شیعه (مدیر پخش) و مهدی سماواتی (تولید حسینیه همدانی ها) جوایز این بخش را دریافت کردند.

در ادامه رویکرد سیما به تولید میان برنامه های کوتاه مناسبتی و موضوعی، چند میان برنامه قابل اعتنا و ارزشمند تولید شد. هیئت داوران جوایز این بخش را به ترتیب رتبه نخست به برنامه های «ارمغان» و «وصال» به صورت مشترک از دبیرخانه شورای معارف سیما و رتبه دوم به برنامه «دکتر سلام» شبکه آموزش، اهداء کرد.

در این خصوص محمدحسین هاشمی و سیدسجاد حسینی (تهیه کنندگان) برنامه های «ارمغان» و «وصال» دبیرخانه شورای معارف و رضا یوسفی محله تهیه کننده برنامه «دکتر سلام» ، تقدیر شد.

جوایز برنامه های ترکیبی نیز به دلیل اجرای بسیار خوب و توام با معنویت مجری، بهره گیری از کودکان و نوجوانان برای انگیزه بخشی در مخاطب، دکور بسیار خوب و توام با ارائه یک فضای شاد و سنتی و تسلط مجری به منابع قرآنی و روائی اشعار و بهره گیری مناسب از آن ها به برنامه «چکامه» (مشاعره رمضانی شبکه آموزش)، اسرافیل علمداری (مدیر طرح و برنامه و نظارت شبکه آموزش)، دکتر اسماعیل آذر (مجری توانمند برنامه)، مهندس امیر حسین آذر (تهیه کننده) و علیرضا فرحجود (کارگردان) اهدا شد.

جدول پخش سیما امسال شاهد حضور تله فیلم های ارزنده متعددی از آثار ایرانی بود. در این میان اثری متفاوت تولید و پخش شد. جایزه این بخش به دلیل انتخاب خوب موضوع و فیلمنامه مناسب؛ ساختار محکم، کارگردانی قوی، میزانسن های عالی و تدوین و دکوپاژ خوب، بازیگری بسیار خوب علی نصیریان، نمایش چهره خباثت آلود رژیم صهیونیستی اسرائیل و پرداختن به زوایای پنهان صهیونیسم و جعل آیین یهود، به فیلم«شکارچی شنبه » مرکز سیما فیلم اهدا شد.

در این زمینه سیدجمال نحوی (مدیر گروه فرهنگی اجتماعی مرکز سیما فیلم)، پرویز شیخ طادی (نویسنده و کارگردان)، علی نصیریان (بازیگر پیشکسوت تلویزیون تئاتر و سینما) تقدیر شدند.

هیات داوران در بخش مسابقه نیز با توجه به این که قابل توجهی که متناسب با حال و هوا و فضای ماه مبارک رمضان باشد وجود نداشت، تاکید کرد از هم اکنون برای سال آینده با توجه به اهمیت این نوع ساختار در برنامه های تلویزیونی، برنامه ریزی و اقدام صورت گیرد. لذا برنامه خاصی برای تقدیر و اهدای جایزه انتخاب نشد
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
viagraky.com
چهارشنبه 28 شهریور 1397 10:55 ق.ظ

Truly a lot of great information!
free generic cialis cialis kaufen wo cialis with 2 days delivery import cialis cialis 100 mg 30 tablet generic cialis soft gels viagra cialis levitra cialis in sconto cialis generika achat cialis en europe
cialisonli.com
دوشنبه 12 شهریور 1397 03:35 ب.ظ

Wow a lot of amazing knowledge!
prix cialis once a da click now buy cialis brand we recommend cialis best buy only now cialis for sale in us prix de cialis cialis price in bangalore cialis pills boards tadalafil 10 mg generic cialis at walmart only now cialis 20 mg
cialisda.com
یکشنبه 11 شهریور 1397 10:30 ب.ظ

This is nicely expressed! .
cialis generico postepay buy cialis online legal cialis daily cialis daily reviews we recommend cialis info weblink price cialis cialis online napol buy cialis online legal look here cialis cheap canada generic cialis levitra
http://viabiovit.com/goedkope-online-apotheek-canada.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 09:45 ق.ظ

You explained that really well.
buy viagra thailand how to find viagra where to buy real viagra online viagra purchase viagra how to buy can you buy viagra without prescriptions where to buy viagra safely online buy cheap viagra buy viagra pharmacy buy generic viagra online uk
cialis online no prescription
سه شنبه 23 مرداد 1397 01:16 ق.ظ

Reliable material. Regards!
cialis 5 mg buy cialis 10mg prix pharmaci female cialis no prescription cialis cipla best buy buying brand cialis online cialis uk next day cialis daily reviews generico cialis mexico cialis generic cialis tablets for sale
Cialis generic
دوشنبه 7 خرداد 1397 04:26 ب.ظ

Seriously a lot of superb material!
cialis side effects dangers cialis 100 mg 30 tablet cialis rezeptfrei sterreich cialis prices cialis 20 mg cut in half click here to buy cialis click now cialis from canada tadalafil generic cialis generico postepay cialis generisches kanada
Tadalafil tablets
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 04:50 ق.ظ

Seriously quite a lot of wonderful advice!
online buy viagra buy viagra online without a prescription online pharmacy order viagra super active pharmacy order online how to buy viagra online without a prescription where can i buy viagra without a prescription cheap online viagra uk buy women viagra viagra generic
Buy generic cialis
یکشنبه 19 فروردین 1397 04:05 ق.ظ

Wonderful material. With thanks.
cialis diario compra precios de cialis generico cialis farmacias guadalajara cialis sale online get cheap cialis generic cialis levitra cialis online nederland prezzo cialis a buon mercato cialis y deporte safe site to buy cialis online
Cialis 20 mg
جمعه 3 فروردین 1397 07:17 ق.ظ

Beneficial posts. Thanks!
cialis 5 mg para diabeticos cialis patentablauf in deutschland cialis professional from usa cialis rezeptfrei cialis pas cher paris only now cialis 20 mg cialis for daily use cialis online deutschland cialis generico cialis tadalafil
How do you strengthen your Achilles tendon?
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:25 ق.ظ
I have to thank you for the efforts you have put in penning this blog.
I am hoping to check out the same high-grade content by you later on as
well. In truth, your creative writing abilities has motivated me to
get my very own blog now ;)
Foot Problems
یکشنبه 15 مرداد 1396 12:01 ب.ظ
Hey! Quick question that's completely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
My blog looks weird when viewing from my apple iphone.
I'm trying to find a template or plugin that might
be able to fix this issue. If you have any recommendations, please share.
With thanks!
Brandie
سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 09:46 ب.ظ
Hi my family member! I want to say that this post is amazing, nice written and come with approximately all vital infos.
I'd like to see more posts like this.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 12:18 ب.ظ
Please let me know if you're looking for a article author for your site.

You have some really good articles and I believe I would be a good asset.
If you ever want to take some of the load off, I'd absolutely love to write some content for your blog in exchange for
a link back to mine. Please blast me an e-mail if interested.
Thanks!
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 06:32 ب.ظ
fantastic publish, very informative. I'm wondering why the other specialists of this sector don't understand this.
You should proceed your writing. I am sure, you have a huge readers' base already!
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 07:47 ق.ظ
Incredible points. Sound arguments. Keep up the great spirit.
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 06:26 ب.ظ
I'm extremely impressed together with your writing skills as well as with the format
to your blog. Is that this a paid topic or did you customize it your
self? Anyway keep up the nice quality writing, it's rare to see a nice blog like this one
nowadays..
وکیل ورشکستگی
چهارشنبه 2 دی 1394 11:39 ق.ظ
بسیار ممنون و سپاسگذارم عالی بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo